9.7 C
Brno
Sobota, 3 června, 2023

TRÉNINK TĚ NAUČÍ

Pokud nevěříš ve své schopnosti, proč by ti měl věřit někdo jiný? Možná to bude překvapivé nebo tě to rovnou naštve, ale pokud se chceš posunout dopředu, začni fyzicky trénovat.

Když někoho mentora a zdůrazňuji, že při budování mužnosti má být jedna ze základních cihel silový trénink, tak jsou reakce různé. Od nadšení, přes krčení nosem, až po ukončení mentoringu.

Kolikrát ses rozhodl pro kdejaké změny a nic z toho se nestalo? Nemůžeš být lídrem ničeho, pokud nedokážeš vést sebe.

Nové já začíná v hlavě, tak proč pohyb a fyzická námaha? Protože dokážeš oklamat i sám sebe, ale gravitaci neoklameš. Železo ti nebude říkat falešné komplimenty.

Trénink mě naučil několik klíčových skutečností.

Král je sám, těžká je hlava, která nese korunu. Pokud nemáš jasně zakořeněné sebevědomí, neznáš, co je v tvých možnostech a kde jsou tvé slabiny. Když nemáš respekt, železo tě rychle přivede k rozumu. Ale tyto atributy potřebuješ iv partnerském vztahu, při respektu k sobě samému, ale i v dalších oblastech. Muž, který neunese odpovědnost za sebe sama, nebude mít uznání svého okolí. Je to jednoduché? Ani to nemá být. A hlavně, nikdo to za tebe neudělá.
Být slabý není ctnost, ani norma a už vůbec ne něco, za co by si měl být oceněn. Žijeme v kultuře, kde nestarat se o své zdraví není nic výjimečného, ​​kde chlapi po svatbě přibírají, neboť již mohou a síla se nijak nectí, protože to budí pocit ohrožení. Dokonce se síla a kondice nesmyslně kladou do protikladu intelektu. Je děsivé, že manžel se nesnaží být atraktivní pro svou ženu, jen proto, že má na sex už „právo“. Víš co? Nemáš. Starej se o to, abys měl sílu a byl užitečný.
Trénink s velkou činkou zabíjí touhu po neustálém ocenění. Jednoduše není každý den neděle. Ne každý den, ne každý trénink nebo projekt je výhra. Potřebuješ se obrnit trpělivostí a klidem. Dělat věci správně, ne rychle.
Železo nelže. Buď to můžeš zvednout nebo ne. V jednoduchosti je krása. Buď to s sebou myslíš vážně nebo ne. Jsi dost silný? Ano? Ne? Proč?

Mít vztah s tréninkem je jedním z nástrojů nabývání sebevědomí. Poznáš se lépe. Každému jde hlavně o „tu vnitřní“ krásu a srdíčko, ale neznám mnoho žen (ani mužů), které by daly přednost partnera, který je fyzicky odpuzuje. Můžete mě přesvědčovat, jak chcete, skutky hovoří více než slova. Pokud již vzpomínám fyzickou přitažlivost, tak mám dojem, že pokud žena říká, že se jí nelíbí svalnatí muži, říká, že nechce nikoho egocentrického, arogantního, tupého, ne že by jí vadilo, že má chlap dobrý zadek.

Pokud chceš budovat sebekázeň, začni cvičit. Je to jednoduché, ale není to snadné.

V cvičení jsem objevil pravidelný čas na zdravou samotu. Já vím, že zde existuje romantický trend „fitness couple goals“, tedy představa, že i při cvičení se mám otírat o ženu, ale poradil bych vám odstřihnout pupeční šňůru. Samota, oddělení se v některých momentech naopak pomáhá vztahem, aby v nich nevznikala závislost nebo přecitlivělost.

Mnoho mužů, včetně mě, si už někdy před usnutím slíbilo, že zítra se nekompromisně se něco změní. Realita je mocná čarodějka a nezměnilo se nic. Proč? Protože akce má začít konkrétním krokem. Vstaň ve chvíli, kdy přijde myšlenka a udělej jeden první krok. Připrav si věci na trénink, zapiš si kroky, které uděláš po probuzení, dohodni se s kámošem, že ti bude ráno volat … možností jsou desítky. Udělej něco, co potvrdí tvá slova. Acta, non verba.

Bolest, kterou přináší fyzický trénink, je ničím oproti bolesti z toho, když člověk zjistí, že už svou partnerku nepřitahuje, že sa nemůže hrát se svými dětmi, že má fyzické omezení, že navzdory svému věku se cítí mnohem starší, že má sám ze sebe pocit selhání.

Platí podle vás, že tvrdá práce se vyplatí? Problém tvrdé práce je, že při střetu s ní občas motivace ztroskotává. To, co potřebuji v takových momentech, je disciplína. Schopnost kombinovat motivaci a disciplínu je zároveň schopnost dosahovat cílů. Jiskra motivace zapaluje polena disciplíny.

Trénink způsobuje, že si lidé dokáží v životě užít více. Jednou z možných příčin, proč nemáš respekt a nezáživné zájem těch, na kterých ti záleží, je, že si patetický. Nemáš reálnou představu o svých schopnostech a tvůj pohled na sebe je nafouknutý. Z toho důvodu je respekt a atraktivita, které by si mohl mít, směrovaný na jiné lidi, kteří si to zaslouží víc.

Okolí tě sleduje. A co je důležitější, tvé podvědomí tě sleduje a podle tvých myšlenek a skutků tvoří tvou identitu. Pokud dokola žiješ výmluvami, nemůžeš se divit, že ses nikam nepohnul. Při tréninku na to přijdeš velmi rychle. Pokud chceš pracovat na tom, jakým mužem si a budeš, začni se věnovat i této oblasti.

Buď vzorem přátelům, tvým dětem, lidem, kteří přes tvůj život jen projdou.

Ok, já jdu na trénink. Tak jako včera a předevčírem. Acta non verba. Semper vířily.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality