16 C
Brno
Středa, 7 června, 2023

O tom, jak si v ložnici odpočinete, rozhoduje i její barevné ladění

Cítíte se ráno rozlámaní a neodpočinete si? Možná by stálo za zvážení změnit tu oranžovou na stěnách vaší ložnice. Barvy na nás mají silnější účinek, než bychom si byli sami ochotni připustit. Zvolte ty vhodné a uvidíte, že se vaše ložnice konečně stane oázou klidu a ráno se budete cítit dokonce lépe než večer.

Relaxační barvy

Do ložnice rozhodně nepoužívejte silné křiklavé barvy jako například oranžovou, červenou či sytě žlutou. Ty naopak dodávají energii a mohou vám rušit spánek. Mnohem lepší jsou do ložnice odstíny modré, zelené, šedé a dalších tlumených barev. Nevolte je však příliš syté. Lepší budou jejich zředěné tóny. Do ložnice se skvěle hodí například modrá barva ve světlejších odstínech. Aby nepůsobila příliš studeně, nakombinujte ji s dalšími tlumenými barvami, například jemně béžovou. Volba konkrétního odstínu modré barvy závisí na tom, jaký styl vaší ložnice hodláte mít. Volíte-li spíše ložnici ve středomořském stylu, sáhněte po tyrkysově modré, kterou doplníte snadno vhodným povlečením s námořnickými prvky. Rustikální ložnici zase bude slušet královsky modrá, kterou můžete vhodně nakombinovat s masivními zlatými doplňky.

Zelená pro načerpání energie

Zelenou barvu máme podvědomě spojenu s přírodou, jarem, zelenou trávou a dalšími prvky, které nám přináší optimistické naladění. Do ložnice z masivního dřeva se skvěle hodí pastelově zelená, naopak moderní ložnice ocení spíše pistáciově zelenou či barvu smaragdu, s níž do vašeho bytu zavítají také exotické dálky. Zelenou můžete vybrat i matraci, tedy obrazně řečeno. Při hledání odpovědi na otázku jak vybrat matraci, se zaměřte spíše na přírodní materiály jako je latex, kokosové vlákno, pohanka a podobně. Ty přinesou do vaší ložnice kus přírody přirozenou cestou a zároveň se postarají o dobrý odvod potu a zaručí kvalitní prostředí pro spánek.

Šedá s bílou jsou klasika

Odstíny šedé budou vždy v kurzu v jakékoliv části bytu. Jde o neutrální barvu, kterou snadno doplníte dalším odstínem. Použít ji můžete nejen v ložnici. Hodí se i do obývacího pokoje, chodby, dětského pokoje a prakticky všude tam, kam potřebujete vnést trochu klidu. Do ložnice bude báječná například modrošedá barva, vsadit můžete klidně i na kouřový odstín šedé. Všechny tyto barvy umocní atmosféru pohody a odpočinku.


Nábytek a ložní povlečení můžete vybrírat na nákupním portále shoptio.cz


- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality