11 C
Brno
Sobota, 3 června, 2023

Atrakce ostrova Malta: akvárium a ryby v Malta National Aquarium

Ostrov Malta návštěvníkům nabídne několik zajímavých míst. Mezi nejnavštěvovanější patří na severovýchodě akvárium Malta National Aquarium. Architektonicky zajímavá stavba připomínající hvězdici nebo medúzu, která ve svém nitru představuje podmořský svět. Mnoho akvárií a různých konstrukcí s velkým množstvím vody, prezentuje různý podmořský život. Různé druhy ryb, ale i několik zvířat ze souše.

návštěva akvária
Cena vstupného pro dospělého je mírně vyšší, ve výši 13,90 EUR a cena za dítě je 7 EUR. Celá výstavní část se nachází na jednom patře a je okruhem, který se prochází po jedné trase. Čas návštěvy není omezen, takže se klidně můžete zdržet jen pár minut, nebo hodinku a více.

Aquarium national Malta, akvárium a atrakce

Zábavou pro nejmenší návštěvníky může být přechod tunelem nad kterým Proplouvá ryby, případně přes něj můžete pozorovat podmořský život přímo. Není povinností přes něj projít, protože běžná trasa vede vedle. Mnohem zajímavější pro dospělé bude větší tunel, který je průchodem pod volně se pohybujícími rybami a několika druhy žraloků či rejnoků. Z této nádrže ryby přecházejí i do vedlejšího akvária, kde je možné pozorovat z boku přes hladkou skleněnou stěnu.

Aquarium national Malta, akvárium a atrakce

Součástí akvária jsou tablety řešeny vysvětlivky. Interaktivní obsah, graficky atraktivní v několika jazycích, samozřejmě bez češtiny a slovenštiny, spolu s fotografiemi. Můžete si tak přímo přečíst o každém živočichovi zajímavosti a informace o původu.

Aquarium national Malta, akvárium a atrakce

Akvárií je tu několik. Tematicky jsou řešeny tak, aby přinášely běžný biotop. Mořské však nejsou jediné. Nacházejí se zde i sladkovodní akvária, tak jako na obrázku níže. Představují život v rámci řek a jezer.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality