17.7 C
Brno
Středa, 7 června, 2023

Rolls-Royce do zásuvky? Pracuje se na tom

Název „Silent Shadow“ je odvozen od legendárního modelu Silver Shadow.
Od Jakub Jesenská Naposledy aktualizováno červenec 22, 2021
Výrobce tradičních luxusních limuzín Rolls-Royce pracuje na vývoji svého prvního elektromobilu. Generální ředitel britské společnosti Torsten Müller-Ötvös v této souvislosti již odhalil i některé další detaily zeleného projektu.

Společnost Rolls-Royce již brzy představí svůj první automobil do zásuvky, který by tentokrát neměl skončit jen jako koncept, ale měl by se dostat i do výrobního procesu. Před deseti lety již ikonická ostrovní značka jeden elektromobil prezentovala – model Phantom, ale ten se nakonec nevyráběl a projekt zrušily. Elektrická novinka od Rolls-Royce se bude jmenovat „Silent Shadow“ (Tichý stín).

Výrobce luxusních vozů ale zatím nezveřejnil žádné bližší oficiální technické specifikace ani datum uvedení na trh. Britská automobilka patřící pod křídla BMW představila v roce 2016 studii futuristického automobilu. Originální model 1003EX je namísto tradičního dvanáctiválcový spalovací motor poháněný elektrickým motorem.

/ Rolls-Royce 1003EX /

Navíc model 1003EX se může pochlubit futuristickými tvary karoserie a současně je řízen umělou inteligencí. Od té doby představitelé automobilky Rolls-Royce opakovaně zdůraznili, že tichý a výkonný pohon perfektně koresponduje s charakterem luxusních limuzín. „Elektrifikace krásně ladí s vozidly Rolls-Royce – je supertichý a má točivý moment,“ vyjádřil se Torsten Müller-Ötvös.

Samotný název „Silent Shadow“ je odvozen od legendárního modelu Silver Shadow, který se v vyráběl v období mezi lety 1965 a 1980. Nejedná se však o předělán existující model, ale o kompletně nový automobil. Ten bude postaven na platformě modelu Phantom, který jeho výrobce označuje jako „architekturu luxusu“. Pohonný systém bude zřejmě vyvíjen společně s elektrickým pohonem pro připravované BMW i7.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality