17.7 C
Brno
Středa, 7 června, 2023

Těchto 5 věcí do myčky nedávejte! Vysvětlíme proč

5
Sice je mytí nádobí v myčce pohodlné, ne vždy však postupujeme správně. Co do ní nepatří?

Pravda, pf 26.08.2020 09:00 Myčka Foto: Shutterstock
Ne všechno lze umýt v myčce.
Výrobky ze dřeva

Výrobky ze dřeva v kuchyni používáme poměrně často, místo v myčce však nemají. Proč? V důsledku vysokých teplot dřevo postupem času mění svou strukturu. To může způsobit znehodnocení dřeva i tvorbu třísek.

křišťálové sklo

I v tomto případě hrají hlavní roli vysoké teploty vody. Kromě skutečnosti, že drahé křišťálové sklo se může snadno rozbít, když se v myčce posune nádobí, sklo ztrácí v průběhu času svůj lesk. Nejlepší způsob, jak umýt křišťálové sklo: Naplňte velkou nádobu teplou vodou a dvěma sklenicemi octa. Křišťálové misky nechte v nádobě několik minut a pak je opláchněte čistou vodou. Osušte tkaninou z mikrovlákna, abyste předešli vzniku skvrn.

Saponát na mytí nádobí

Otáčení mycích trysek v myčce napění saponát natolik, že vytvoří obrovské množství pěny, která ze všech stran prosakuje a udělá z vaší kuchyně bublinková koupel. Proto vždy používejte speciální tablety či přípravky určené do myčky.

Struhadlo na sýr

Jelikož jeho čištění je dost náročné, struhadlo na sýr často dáme do myčky. Avšak sýr v záhybech struhadla myčka nedokáže dokonale vyčistit a tak se může stát, že v něm zbytky sýra zůstanou, dokonce si je nemusíme ani všimnout. Na struhadle se pak množí bakterie a plísně. Proto je lepší, pokud struhadlo myjeme ručně. Půjde to jednodušší, pokud ho předem namočíme do teplé vody.

kvalitní nože

Pravidelné proplachovací cykly rychle otupují čepele nožů. Zejména u keramických nožích, jejichž ostří by mělo být pouze profesionální broušené, právě ruční mytí prodlužuje jejich životnost.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality