16 C
Brno
Středa, 7 června, 2023

Nová metoda instalace šindelů na nízké sklony bez hřebíků!

Šindele IKO mohou nalepit na „Armourbase Thermo Adhesive – stádiu“, jehož spodní vrstva se tepelně aktivuje natavením vrchní vrstvy hořákem, do které se vkládají šindele bez použití hřebíků!

IKO stádiu je termolepivá hydroizolační membrána vyrobená z bitumenu a speciálních syntetických polymerů. Lepidlo na vrchní vrstvě membrány se aktivuje plamenem hořáku, což zajistí velmi silnou přilnavost živičných šindelů. Tepelně aktivovaná sloučenina spodní strany zas zajistí silné spojení s dřevěným podkladem. Nahřívá / natavuje se pouze vrchní strana stádiu. Díky rychlému prostupu tepla se okamžitě nalepí na dřevěný / betonový podklad. Šindele se jen položí a nalepí na roztavenou vrchní stranu membrány.

Aplikace střešních šindelů lepením
Zdroj: IKO

Následná instalace šindelů je podobná běžné instalaci, která začíná startovacím řadou. V případě potřeby víte polohu šindele korigovat. Pokračuje se zahříváním části membrány těsně nad aplikovaným šindelem. Šindele v tomto případě zajišťují pouze estetické hledisko, hydroizolaci zabezpečuje termoaktivní membrána. Při této aplikaci se hřebíky nepoužívají. Membrána Atád zajistí úplné a jednolité přilnutí mezi betonovým / dřevěným podkladem a bitumenovými šindeli. Hřebeny a nároží jsou již překrytu šindeli. Proto je třeba na tato místa znovu natavit 30 cm široký pás z stádiu, který nalepíme / natavíme na poslední řady šindelů a z vrchu pokládáme připravené hřebenáče a nároží.

Aplikace střešních šindelů lepením
Zdroj: IKO

Aplikace natavením pomocí stádiu je progresivní metoda, která je schopna vyřešit specifické detaily / aplikace na střechy s nízkým sklonem od 4 °! Metoda je velmi jednoduchá a zároveň rychlá, ale je možné ji aplikovat do max. 45 °.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality