16 C
Brno
Středa, 7 června, 2023

MÉNĚ A DŮSLEDNĚ

Často přemýšlím nad Petrovým podcastům a otázkami, které dává svým hostům v souvislosti s jejich životy. Na mnohé mám samozřejmě odpovědi z fleku. Také to tak máte, jestli jsem jen přehnaně akční?
V závěru podcastů rozhovorů vždy zazní otázka, na kterou jsem odpověď dlouho neměl: „Co bys vzkázal mladým klukům / chlapem? Jakou radu mají poslouchat, resp. jaké mají vyvarovat? „

Prošel čas a mnoho nových zkušeností a s nimi i odpověď.
Moje rada je: život je lákavý. A kromě tvrdosti i laskavý. Dává totiž nové šance. Je lákavé zkoušet nové věci, poznávat nové lidi, zjišťovat kam se umíme dostat a vždy a znovu v tom všem hledat sebe.
Ale. Zkoušejte a zkoušejte s otevřenou myslí. Nejen vůči novým věcem a lidem. Ale také s ohledem vůči těm starým, které chcete v životě i nadále mít. Neboť nejsou automatické. Zkoušejte do momentu, dokud vaše svoboda nenarazí na svobodu jiných. Zkoušejte tak, abyste nikomu neublížili a do chvíle, dokud nemáte žádné závazky.
Vím, o čem mluvím, mám to zažité …

Asi každý, kdo čte tento článek, sleduje náš jedinečný projekt mužom.sk a hledá lepší verzi sebe sama, hledá cesty, jak být lepším mužem, být charaterným člověkem (což je pro mě asi nejvíce), hledá způsoby, jak pracovat na sobě a na seberozvoje …
Nyní moje další řada: Dejte si pauzu … a neposlouchejte a nečtěte nic nového, dokud nezačnete opravdu žít to, co jste naposlouchali a načetli …
Pro mě všechny „nové“ světy, nápady, které jsem začal otevírat, byly fascinující, smysluplné, lákavé, naplňující … Až do momentu, když jsem si uvědomil, že více čtu, poslouchám, hledám, teoretizovat a méně žiji …
Musel jsem si dát od všeho pauzu, abych věci přežil a aplikoval. Abych si uvědomil, že pokud chci dál něco předávat, tak jsem musel začít znovu normálně žít, abych měl z čeho znovu čerpat.

Nic nenahradí běžný život. Žádná kniha nebo zážitky jiných lidí. Ty mají být inspirací. Ale zkušenosti a vlastní chyby a řešení, to bylo to, co jsem chtěl dalším mužem předávat. Tak jsem přestal na pár týdnů poslouchat a číst a zůstal jsem jen prostě žít tak a jak jsem to pokládal za správné. A je to úplná paráda. Mohl bych uvést příklad, však? Tak například víra. Nezabýval jsem se tím celý život, až do chvíle, dokud mi člověk, kterého si vážím, nepootvoril dveře do tohoto světa. Začal jsem číst Bibli. Vím, čte ji mnoho lidí. Je už možná i trochu klišé, když někdo řekne, že nejlepší kniha, kterou četl, je Bible. Ano, čím více jsem ji četl, tím více jsem s tím souhlasil. Jenže v jistém okamžiku jsem byl již „přečtený“. A přišel jsem na to, že Bible má prioritně žít. Kolik lidí, kteří ji četli, ji opravdu žijí?

A toto je moje poslední řada (na dnes;):
Myslím, že v každé etapě života si třeba vybrat jednu – dvě myšlenky, návody či závazky a ty se potom denně usilovat naplňovat a žít.
A nejdůležitější na tom je, že to přežití, ten benefit z toho, radost a samotné řízení … to, co se vám už stane přirozené a vás samotných to těší, tak to pak třeba přenést na své bližní. Takové jednoduché jako například „nelhat“ může být docela náročné, když si to začnete uvědomovat. Zkrátka buďte člověkem hodnot … Vzpomněl jsem vám tu jen dvě myšlenky a přitom je jejich neomezené množství. Každý žijeme něco jiného a vůbec to není snadné žít důsledně.

A tak, pánové, všechno, co jsem chtěl těmito řádky říci, je, že zkuste to nastudované, načteny a naposlouchané opravdu přenést do reality. Chvíli se zastavte. Moudrosti vám neujdou. Naopak. Posunete se dál a až když budete alespoň 2 myšlenky žít a budou vám přirozené, pusťte se do dalších.
A věřte mi, všichni kolem Vás budou tomu těšit a ti nejbližší vás budou milovat zas o kousek víc. Co je rovněž skvělé, oni se díky Vám posunou také a tím opět potáhnou vás. Nejlepší verzí sebe se stáváme nejen pro své dobro, ale i pro prosperující vztahy a život sám. A vztahy jsou zrcadlem našich démonů. Ale o tom jindy.

Držím palec na Vaší cestě a zdravím z té mé.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality