17.7 C
Brno
Úterý, 6 června, 2023

Co vidět na Maltě: Popeye Village, vesnička Pepka námořníka

Poznávání Malty můžete začít prohlídkou hlavního města Valleta, místních pravěkých památek, jeskyní či záhadných kolejí na pobřeží ve vápencové skále. Pokud však na Maltu přicházíte s dětmi, nebo milovníkům filmů a disneyovek, je přímo povinností, abyste vyrazili na návštěvu do vesničky Pepka námořníka – známé jako Popeye Village.

pepek námořník popeye village

Vesnička Pepka námořníka
Popeye vesnice, jak se nazývá jedna z nejznámějších atrakcí ostrova, leží na severu. Dostupná veřejnou dopravou linkou 101 v obou směrech, je vesnička Pepka námořníka poměrně známou atrakcí pro všechny turisty. Může za to fakt, že na ni upozorní všichni prodejci výletů i nabídky výletů v hotelech. Není to přitom prioritní hlavní atrakce. Vesnička, kterou postavili v roce 1979 sloužila na natáčení filmové verze Pepka námořníka ze studia Walt Disney, v níž si zahrál hlavní roli Robin Williams. Stavbaři zde tehdy postavili plnohodnotné stavby, kterým sice chyběla kanalizace, voda a elektřina, ale pro filmové účely to docela stačilo. Nezapomněli ani na střechy a mnoho detailů, které z místa dělalo pohádkové místo.

pepek námořník popeye village

Křivé stěny, předměty, nápisy, barevné variace, pestrost architektury a vůbec záměrně křivé stěny vytvářely dojem přístavního městečka, jaké se už nikde jinde neobjevilo. Filmové kulisy byly využity jen pro Pepka námořníka. Jemu je také věnován interiér několika staveb.

Vše pro Pepka námořníka
Najdete zde místnosti a budovy, které jsou zasvěcené Pepka jako postavičce z komiksů a animovaných filmů. Nacházejí se zde sbírkové předměty, figurky, staré hry i originální komiksy s plakáty. V jiné budově se promítá původní film, v další jsou představí tvůrci. nachází se zde také místnost s boxerským ringem a spoustou svítidel, které tu ještě filmaři v roce 1980 zanechali.

Pepek námořník se pohybuje i po vesničce v podobě místního imitátora a Olívia Oylová s ním. Dům číslo 14 určitě stojí za zmínku. Jde o dům, ve kterém ho Oylovci ubytovali a kde měl svůj pokoj. Ve filmu to vypadalo, že bývá na patře. Ve skutečnosti byla ale postel a jeho provizorní pokoj na zcela jiném místě. Jak to měli filmaři vymyšlené se mohou návštěvníci přesvědčit na vlastní oči.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality